Nacházíte se: Domů > Archiv > Archiv 2016

Archiv 2016

23.12.2016

Hasiči SDH Proseč pod Ještědem přejí všem lidem dobré vůle krásné prožití vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a dárků pod stromečkem od Ježíška.

 

12.12.2016

Výroční valná hromada se konala 10.12.2016 od 18:00 hod. v Borovičkách. Děkujeme všem, kteří se dostavili.

3.12.2016

Dnes proběhla schůze SDH na obecním úřadě. Projednávala se především příprava na VVH.

 

20.10.2016

O soutěži HNPJ 2016 bylo hodně natočeno a napsáno. Další záběry a fota v následujících odkazech:

www.pozary.cz

náš Usmívající se tým 1 a 2

Fotky ze soutěže Barča 

Fotky ze soutěže Mirka

Fotky ze soutěže Kačka

 

2.10.2016

A JE TO TADY!!! Hasiči SDH Proseč pod Ještědem jsou zlatí! Na IX. ročníku noční soutěže HNPJ se naši hasiči umístili na 1. místě! Ze začátku se vydařilo i počasí, kdy bylo nádherné teplo. Příhodné bylo i vylosované startovní pořadí, nástup na start byl 20:30. Ve 21:50, ve chvíli, kdy se naši hasiči nacházeli na disciplíně v Osečné v hasičské zbrojnici, se počasí pokazilo a spustil se prudký déšť. Následující disciplínu (také Osečná - rybník, plavba v člunu), byli hasiči již promáčeni ze všech stran. Ovšem "rozjeté" hasiče již už ani nepříznivé klimatické podmínky nezastavily. Bojovali statečně až do samého závěru soutěže. A vyplatilo se. Foto ze soutěže, klik sem Smějící se.

 

1.10.2016

Nastal den D. Hasiči se dnešní noci zúčastní soutěže HNPJ - Hasičská noc pod Ještědem. Doufejme jen, že se vydaří počasí.

 

16.9.2016

Opět se blíží termín soutěže HNPJ - Hasičská noc pod Ještědem (koná se 1.10.2016). Náš závodní tým plus náhradníci se již dvakrát sešli na soustředění, kde si prověřili své znalosti a schopnosti z hasičského řemesla.

 

27.6.2016

Včera hasiči SDH Proseč pod Ještědem zajišťovali požární ochranu a řídili dopravu na celodenní akci Svatojánská pouť, která se konala na pláni u Šámalů. Počasí zpočátku nebylo nejlepší, ale pak se umoudřilo a vysvitlo i slunce. Návštěvníků poutě tak nakonec bylo dost. Několik foto a video ke shlédnutí.

 

18.6.2016

Dnes se hasiči zúčastnili dětského dne, který se konal v Borovičkách. Hasiči pro děti postavili stan, ve kterém si děti mohli vyzkoušet "ostrý" hasičský zásah a záchranu "osob" - plyšáků. Dále hasiči provozovali dětskou atrakci, nafukovací skákací hrad. Vyšlo i počasí, převážně slunečno a oblačno.

 

16.6.2016

Včera proběhla poradní schůze SDH v Borovičkách. Projednávalo se mimo jiné účast na Dětském dnu, který se bude konat v sobotu 18.6.2016 od 15:00 v Borovičkách a účast na Svatojánské pouti, konané v neděli 26.6.2016 v hospodě U Šámalů.

 

23.5.2016

Naši hasiči byli nasazeni v akci. Bližší informaci v sekci zásahy.

 

21.5.2016

Naši hasiči se zúčastmili okrskové soutěže v Hrubém Lesnovku, kde se umístili na sedmém místě. Počasí bylo nádherné, takřka letní. Výkony hasičů výborné. Několik foto z místa soutěže.

 

20.5.2016

Hasiči byli požádáni o postavení vojenského stanu. Dnes tak učinili a stan stojí v celé své kráse. Můžete se na něj podívat zde.

 

19.5.2016

Dnes hasiči prováděli "mokrý" nácvik na okrskovou soutěž. Počasí se vydařilo. Nějaké foto a video z nácviku.

 

3.5.2016

A máme po čarodějnicích. Nějaké foto je ke shlédnutí na http://sdh-prosec.rajce.idnes.cz/carodejnice2016/. Nyní také i ten nějaký videomateriál.

 

30.4.2016

Poslední "aprílový" den, který bude zakončen slavnostně přivítáním jara a upálením čarodějnice, kteráž jako symbol zimy a všeho zla skončí jako popel.

carodejka2.jpg

carodejka1.jpg

27.4.2016

V sobotu 30. dubna se bude konat v lomu každoroční akce "Pálení čarodějnic". Hasiči zajišťují občerstvení, zábavu pro děti a samozřejmě zabezpečení prostoru proti požáru při pálení vatry. Počasí je objednané Usmívající se, bude hezky a relativně teplo. Všichni jsou vítáni.

 

27.4.2016

Včera ve večerních hodinách proběhla schůza SDH, svolaná za účelem ujednocení postupu na každoroční akci pálení čarodějnic, konané v sobotu 30. 4. 2016 v místním pískovém lomu a připomenutí dalších nejbližších akcí, ve který je SDH Proseč p. J. zainteresováno. Dohodl se nákup a množství nápojů a dalšího občerstvení, zajištění zábavy pro děti, zajištění pálení vatry.

 

12.3.2016

Dnes končí více jak 3 - týdenní kolotoč starostí okolo příprav Hasičského plesu. Končí řada společných pracovních schůzí, oslovování sponzorů, příprav a zdobení sálu. Věříme, že návštěvníci plesu letos budou opravdu příjemně překvapeni a že se ples bude líbit.

26.2.2016

Dnes v 18:00hodin proběhla společná poradní schůze SDH Vlčetín a SDH Proseč pod Ještědem. Projednávali se organizační záležitosti ohledně pořádání plesu.

 

20.2.2016

Ve středu 17.2.2016 ve večerních hodinách proběhla mimořádná schůze výboru SDH.

 

15.2.2016

Včera proběhlo školení hasičů SDH v požární zbrojnici. Hasiči se seznámili s novým příslušenstvím výjezdového vozu, s radiovým provozem na místě zásahu, s bezpečnostními pravidly při hašení požáru v uzavřených prostorech, byl probrán flashover, backdraft, jejich varovné signály a opatření. Do detailu se rozebírala taktika vstupu do místnosti s neznámým stupněm požáru a technika hašení.

 

29.1.2016

Začátkem roku se vyskytl opět problém se zasíláním OS (obchodních sdělení) na telefonní číslo svolávače. Bylo opět nutno zajít na prodejnu Vodafonu, opět vysvětlit problém a opět zrušit toto nesmyslné zasílání OS.

 

22.1.2016

Podařil se nákup nové zásahové obuvi pro Pavla Ryšavého, který měl v minulosti problém s velikostí stávajících bot. Z důvodu pokračujících silných mrazů (teploty k -10 °C), i nadále probíhá topení v hasičské zbrojnici, které si vzal na starosti starosta sboru. Jedná se především o víkendy a dny, kdy se o topení ve zbrojnici nemohou postarat zaměstnanci obce.

Hlášení o činnosti sboru za minulý rok spolu s příspěvky bylo odevzdáno v řádném termínu. Ještě jsme také musely vyplnit další formulář navazující na administrativu spojenou s přeregistrací naší organizace.

Došlo ke spolupráci s místním spolkem myslivců. Ti se na nás obrátily s prosbou o výpomoc při pořádání plesu. Jak jsem informoval členy SMS zprávou, hledaly jsme dobrovolníky na obsluhu a zajištění šatny. Nakonec se tohoto úkolu ujal Ondřej Guschl a Jiří Prskavec. Za jejich pomoc byly od sdružení myslivců odměněni.

Ještě před koncem roku se veliteli podařilo sehnat 50 l pěnidla do výbavy vozu. Pavel Ryšavý poskytl z vlastních zdrojů plastový barel a velitel pěnidlo "nafasoval" v Hrádku n/N. Zde se podařilo získat několik vysloužilých protiplynových masek k naší DT.

 

21.1.2016

Na vstupní kurz pro velitele družstva byl vyslán Jindřich Guschl ml. Čtyřdenní kurz proběhne ve dnech 22. - 23.1 a 29. - 30.1.2016 v prostorách PS HZS Jablonec n/ N.

 

20.1.2016

Dnes se konal velitelský den v areálu dolních kasáren AČR v Liberci. Dne se účastnil velitel družstva Jindřich Guschl starší.

 

19.1.2016

Letošní rok SDH začal dovybavováním prostředků PO do požárního automobilu dle vyhlášky 35/2010. Při úzké spolupráci s paní starostkou řešíme problematiku dle zmíněné vyhlášky. Jedná se především o tom, čím vším má výt vozidlo vybaveno a tím, co tam ve skutečnosti bude.

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

Dne 9.12.2023 proběhne VVH SDH naší organizace od 18:00 hod. u velitele jednotky. Všichni jsou srdečně zváni, občerstvení bude zajištěno.
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

Dne 9.12.2023 proběhne VVH SDH naší organizace od 18:00 hod. u velitele jednotky. Všichni jsou srdečně zváni, občerstvení bude zajištěno.
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka