Nacházíte se: Domů > Zásahy > Boj s včelím rojem

Boj s včelím rojem

Dne 10.5.2016 byla naše jednotka povolána na výpomoc při zásahu. V 16 hodin přijel na místo MU žebřík AZ 30 Mann a Škoda Fabia z Českého Dubu a KOPIS LK  nás poslal na místo MU jako místní JPO. Systém SMS zafungoval bezvadně a hasičům byl vyhlášen poplach. Na místě MU jsme uzavřeli komunikaci a natáhli útočné vedení 4x "C" na případné ochlazení a paralýzu včelého roje. V průběhu zásahu byla použita naše motorová pila, na odstranění jedné nalomené větve, aby bylo možno se k místu rojení se sadou žebříku dostat. Po té byl nasazen vysavač na hmyz. Ten byl však pro slabou účinnost nahrazen spreji na hubení hmyzu a dále byl otvor v kmeni uzavřen montážní pěnou. Po několika minutách sledování byl zásah ukončen. Hasiči byli po té pohoštěni minerální vodou, nealkoholickým pivem a utopenci u pana Fajfra, který nám tímto poděkoval za vstřícný krok a vyslyšenou prosbu o pomoc. Sám má v zahradě několik včelích úlů plných medu.

Akce se zúčastnili Petr Prskavec, Ondra Guschl a Jiří Prskavec. Jako pozorovatel se zúčastnil Lubošek Vrátilů.

Fotografie ze zásahu.