Nacházíte se: Domů > Archiv > Archiv 2014

Archiv 2014


24.12.2014

Hasiči SDH Proseč pod Ještědem přejí všem krásné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, pohody a odpočinku. Veselé Vánoce!

17.12.2014

aktualita.pngVčera v úterý 16.12. proběhla schůze SDH v Borovičkách od 19:00 hod. Na schůzi byl představen nákup špičkové výstroje pro zásahový tým. Dále se projednávali další plány prací, například kontrola a značení hydrantů na území obce.

3.12.2014

aktualita.pngV sobotu 29.11.2014 proběhla v Borovičkách plánovaná výroční schůze SDH. Proběhly volby do výboru.

29.11.2014

aktualita.pngDnes v 18:00 hod. proběhne v Borovičkách výroční schůze SDH. Všichni členové jsou zváni a vítáni! Program obvyklý + budou se konat volby.

29.11.2004

aktualita.pngDnes v dopoledních hodinách proběhlo cvičení a školení zásahové jednotky SDH Proseč pod Ještědem. Cvičení probíhalo v objektu prosečské sokolovny, kterou si hasiči prohlédli z hlediska možných zasahujících při případném požáru. Hasiči zrekognoskovali terén od půdy a po sklep, vytipovali si nebezpečná místa, únikové východy a případné postupy při zásahu.

14.11.2004

aktualita.pngV úterý 11.listopadu proběhla schůze hasičů. Na schůzi se projednávali body na výroční schůzi SDH, která se bude konat 29.11.2014. Další náplní byla spolupráce s SDH Vlčetín na přípravě a organizaci plesu v roce 2015 a mnoho dalšího.

5.10.2014

aktualita.pngA je to tady. Je po soutěži a naši hasiči zaslouženě odpočívají po probdělé noci. Soutěž byla letos mnohem fyzicky náročnější a dala všem zabrat. Na mnoha hasičích bylo znát, že si sahají na samé dno svých sil. Nicméně to by nebyli hasiči, kdyby nezatli zuby a útrapy či námahu nepřekonali. Naše družstvo si vylosovalo startovní číslo 8, což znamenalo časný start, který byl ve 20:10. Celkem bylo 16 kontrolních stanovišť, na kterých se prováděli různé úkoly. Do cíle se naši hasiči dostali ve 02:44 ráno. Což znamená 6 a půl hodiny plného nasazení v akci. Našim se dařilo plnit souťěžní disciplíny bez větších chyb a tak nakonec skončili na výtečném 6. místě! Foto ze soutěže je již na rajčeti, komentáře k jednotlivým disciplínám budou postupně přidávány.

4.10.2014

aktualita.pngDnes ve večerních hodinách započne další ročník populární soutěže hasičů - Hasičská noc pod Ještědem. Naši borci finišují v přípravách a chystají se na noční klání. Cílem je umístit se do desátého místa, což je v tak silné konkurenci velmi dobrý výsledek. Držte nám palce.

3.9.2014

aktualita.pngPřípravy začínají. Naši hasiči se opět zúčastní již legendární hasičské soutěže, "Hasičská noc pod Ještědem". V tomto měsíci si soutěžící budou osvěžovat svoje znalosti hasičského umění, zdravovědy a mnoho dalších témat, které se soutěže týkají. Vše pak vypukne v noci, ze soboty na neděli, 4.10.2014. Držte nám palce.

9.8.2014

aktualita.pngVideo z pokládání věnců je možno si stáhnout z tohoto odkazu. Jedná se o video záznam v HD formátu s videobitrate 12 MB/s. Soubor je ve formátu mp4, kodek mpeg4. Soubor má 649 MB.

30.7.2014

aktualita.pngFotografii zrekonstruované pamětní desky je možnost si stáhnout ZDE. Je to fotografie pořízená při zpětné montáži desky. Fotografie je bez úprav a komprimace. Oba pořízené videozáznamy budou již na youtube během několika hodin.

26.7.2014

aktualita.pngA máme úspěšně za sebou dlouho připravovanou pietní akci pokládání věnců u památníku obětem 1. světové války u skály zvané "Hrubka" v Borovičkách. Na akci přišlo mnoho lidí, kteří tak mohli shlédnout pod větvemi vonících borovic celý ceremoniál. Hasiči tímto završili své dlouhodobé snažení a důstojně tak vzdali hold padlým ve Světové válce. Je to již 100 let, ale je nutné si neustále tyto události připomínat a předávat informace dalším generacím, do jakých válečných útrap byli zavlečeni čeští občané. Fotografie z akce, klikněte zde.

24.7.2014

aktualita.pngVe čtvrtek se konala další brigáda v Borovičkách. Nacvičovalo se pokládání věnců, pořadové cvičení, dočišťovala se skála a okolí.

18.7.2014

aktualita.pngV pátek se konala brigáda - příprava na pietní akci u Hrubky v Borovičkách. Dobrovolní hasiči prováděli úklid a kontrolu místa. Dále se započalo s nácvikem pokládání věnců. Rozhodovalo se o ustrojenosti na akci, přednesu státní hymny, postavení hostů, postavení nosičů věnců atd.

11.7.2014

aktualita.pngV pátek se konala poradní schůze členů SDH Proseč pod Ještědem. Projednával se postup při přípravě a zajištění pietní akce u Hrubky. Hovořilo se o pozvánkách a možnosti občerstvení pro hosty, které hasiči budou zajišťovat.

4.7.2014

aktualita.pngSDH Proseč pod Ještědem srdečně zve všechny na pietní akt věnovaný padlým vojákům za Světové války, který bude probíhat v Borovičkách "znovuodhalením" pamětní desky, která byla nově zrestaurována. Chtěli bychom touto vzpomínkovou akcí uctít jejich památku. Pozvánku na akci si můžete stáhnout zde ve formátu docx a zde ve formátu pdf.

22.6.2014

aktualita.pngV sobotu 21.6. od 15:00 hod. se naši hasiči zúčastnili Dětského dne v Borovičkách. pro děti si hasiči připravili dovednostní i znalostní zkoušky. Odměnou pak byla nějaká ta sladkost. Děti si mohli i vyzkoušet stříkání z hadice, které bylo umožněno díky malým mobilním stříkacím soupravám. Teplota se pohybovala okolo 14 °C a bylo zataženo. Jednu chvíli drobně sprchlo, krátká pětiminutovka.

21.5.2014

aktualita.pngV sobotu 17.5.2014 velitel zajistil cyklické školení a výcvik v protiplynovém polygonu pro nositele Izolačních dýchacích přístrojů. Směnoví chemici z CPS Liberec dopoledne podrobně proškolili vybrané členy výjezdové jednotky a zároveň nám přezkoušeli všechny dýchací přístroje a k nim příslušné tlakové lahve. Závěrečný výcvik v protiplynovém polygonu byl jen zábavnou formalitou pro naše "zocelené borce".

1.5.2014

aktualita.pngVčera hasiči SDH Proseč pod Ještědem zajišťovali bezpečnost před vznikem požáru na akci "pálení čarodějnic". Hasiči též připravili dětem zábavný program, kromě největší atrakce, kterou bylo samotné zapálení obrovské vatry to byla například chůze na chůdách, hod míčem na terč či "strašidelný" stan. Děti za své výkony dostávali sladkou odměnu. Hasiči též zajišťovali "chod" táboráku, na kterém se takřka neustále opékaly nějaké ty dobré uzeninky. Počasí bylo skvělé, skutečně se vydařilo, jak lze shlédnout na pořízené fotodokumentaci.

26.4.2014

aktualita.pngDnes v dopoledních hodinách naši hasiči vyrazili na brigádu, při které zkultivovali pietní místo před skálou zvanou "Hrubka", na které se nachází pamětní deska, věnovaná padlým za 1. světové války. Letos to bude právě 100 let, co si její vznik připomínáme. Po mnoha hodinové dřině se dílo zdárně podařilo, místo bylo upraveno a pamětní deska zdemontována a odvezena k odborné regeneraci. Počasí nám přálo, vše se stihlo do příchodu bouřky. Fotodokumentaci z prací lze vidět zde. Video se zpracovává ve filmových laboratořích a bude zveřejněno na kanále prosečských hasičů v nejbližších dnech na Youtube.

14.4.2014

aktualita.pngV sobotu dne 12.4.2014 proběhla členská schůze SDH Proseč pod Ještědem v Borovičkách. Na schůzi se především hodnotil průběh hasičského plesu, dále účast na soutěžích a příprava k oslavám výročí SDH a zároveň zapojení hasičů do pietní akce k vzpomenutí památky obětem 1. světové války, od jejíž vzniku uplyne právě letos dne 28.července již 100 let. Mezi obětmi byli též členové SDH Proseč pod Ještědem. Dále se jednalo o zajištění "pálení čarodějnic".

9.4.2014

aktualita.pngJe nové telefonní číslo, ze kterého příjde SMS s vyhlášením poplachu. Proto se prosím nelekněte Usmívající se.

19.3.2014

aktualita.pngTak ples je úspěšně za námi, žádná bitka nebyla a v alejích vostalo čisto. Fotografie z průběhu plesu lze shlédnout na stránkách rajče.netu. Děkujeme všem návštěvníkům plesu za účast a budeme se případně těšit na přesrok.

14.3.2014

aktualita.pngPřípravy Hasičského plesu vrcholí. Včera ve večreních hodinách proběhlo zdobení sálu a dnes se pokračuje přípravou bohaté tomboly, do které věnovalo hezké ceny spousta sponzorů. Jak již bylo psáno, pivo se bude točit Svijanské. Pak ještě zbývá připravit stoly, jídlo a další pití a bude hotovo.

3.3.2014

aktualita.pngVodafone opět posílá obchodní sdělení (OS) na telefonní číslo "Svolávače". Je to takřka neuvěřitelné, řešil jsem to s Vodafonem již loni v prosinci, kdy tedy deaktivovali na mou žádost zasílání OS. Je velmi smutné, že po třech měsících OS opět svévolně začali chodit. Prosím tedy členy zásahovky o trpělivost, věc dále opět řeším s Vodafonem. Díky za pochopení.

27.2.2014

aktualita.pngVe čtvrtek v 18:00 hodin se sešli hasiči Proseče a Vlčetína k další poradní schůzi ohledně příprav hasičského plesu. Řešili se již konkrétní organizační záležitosti včetně proviantu. Poslední vstupenky na ples jsou ještě k dispozici. Bohatá tombola.

24.2.2014

aktualita.pngWebové stránky zaznamenaly menší úpravy v designu. Důvodem je aktualizace systému pro správu obsahu z důvodu předchozí částečné nefunkčnosti, aktualizace pluginů pro Knihu návštěv a Fotogalerie. Byla přidána podpora pro kvalitní zobrazení těchto stránek na tabletech a smartfounech, především "chytré menu". Nyní lze spustit a prohlížet fota z Fotogalerie i v prohlížečích tabletů a podobných dalších zařízení.

8.1.2014

aktualita.pngLeták na hasičský ples 2014. Ano, je to tak. Společná akce dobrovolných hasičů SDH Vlčetín a SDH Proseč pod Ještědem přináší velkou kulturní akci, tedy hasičský ples, který se bude konat v sále Sokolovny v Proseči pod Ještědem. Předprodej vstupenek je v plném proudu. Hasičí přejí všem příjemnou zábavu. Pivo se bude točit Svijany.

Ples 2014.jpg

 

7.1.2014

aktualita.pngZástupci našeho SDH se 4.1.2014 zúčastnili VVH SDH Vlčetín. Bylo dohodnuto, že se ohledně společné akce organizace Hasičského plesu setkáme na společné schůzi dne 23.1.2014. Účast všech našich členů SDH záhodná. Ples by se měl konat 15.3.2014 v prostorách prosečské Sokolovny.

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

 
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

 
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka