Nacházíte se: Domů > Archiv > Archiv 2017

Archiv 2017

31.12.2017

Dnes končí rok 2017. Za pár hodin začne rok 2018, do kterého vám všem přejí dobrovolní hasiči SDH Proseč pod Ještědem vše nejlepší, hodně štěstí a zdraví a mnoho osobních úspěchů.

 

25.12.2017

Hasiči SDH Proseč pod Ještědem přejí všem krásné Vánoce!

 

3.12.2017

Výroční valná hromada SDH Proseč pod Ještědem se koná v sobotu 16.12.2017 v zasedací místnosti OÚ Proseč pod Ještědem v 1. patře od 18:00 hod. Všichni členové jsou zváni, budou se vybírat členské příspěvky, občerstvení je zajištěno.

 

2.12.2017

V zasedací místnosti OÚ Proseč pod Ještědem proběhla schůze SDH. Hlavním bodem byla příprava na VVH a plán činnosti na příští rok.

 

11.11.2017

Protože naše jednotka SDH disponuje i dýchací technikou, její nositelé absolvovali povinné celodenní školení a namáhavý výcvik na HZS Libereckého kraje a na polygonu na stanici v Jablonci nad Nisou. Dýchací technika je pro hasiče nezbytná, bez ní není možné zasahovat v zakouřeném prostoru (místnost, byt, dům).

 

8.10.2017

10. ročník Hasičské noci pod Ještědem 2017 vyhrálo družstvo SDH Proseč pod Ještědem. Již po druhé v řadě. Gratulujeme! Nějaké foto ke shlédnutí. Video je připraveno.

Jak již bylo avízováno po devátém ročníku HNPJ, tento desátý byl poslední. Alespoň prozatím. A již dlouho předtím se proslýchalo, že tento poslední ročník bude extrémně fyzicky náročný, což se nakonec potvrdilo. Navíc počasí moc nepřálo, hrozil déšť, silný vítr a chladno. Naše družstvo dostalo výsadu startovat jako první, protože loňskou soutěž zvítězilo. Zprvu to však na moc velkou výhodu nevypadalo, nicméně průběh soutěže pak naznačoval, že startovat jako první nebylo vůbec špatné. Soutěžní družstvo přijela podpořit starostka obce Proseč pod Ještědem Jana Švehlová a také starosta SDH Jiří Prskavec. Od paní starostky jsem získali důležitý proviant, který družstvo zásoboval energií až do konce.

Jednotlivé disciplíny, jak se tušilo, byly náročné až do konce. Nicméně soutěžní družstvo SDH Proseč pod Ještědem loňské vítězství obhájilo a skončilo jako první.

Soutěžní sestava:

Petr Prskavec, Pavel Prskavec, Jaroslav Altman, Lukáš Guschl

 

30.9.2017

Dnes večer se opět sešlo soutěžní družstvo k odbornému školení. Probírala se komplexně zdravověda a první pomoc při různých úrazech (elekřina, zavalení zeminou atd.)

 

23.9.2017

Soutěžní družstvo dnes nacvičovalo některé praktické prvky, související se soutěží HNPJ. Hlavně to byla práce s hadicemi.

 

18.9.2017

Naše jednotka byla dnes před 19 hodinou povolána k likvidaci sršního hnízda v objektu v obci Proseč pod Ještědem. Sršní hnízdo bylo ve velikosti fotbalového míče, nicméně členům jednotky se ho podařilo zlikvidovat.

 

17.9.2017

Dnes večer započala série školení a cvičení soutěžního družstva SDH Proseč pod Ještědem, které se opět zúčastní prestižní soutěže Hasičská noc pod Ještědem.

 

9.9.2017

V Českém Dubu proběhly slavnosti 150 let SDH Český Dub.

 

21.8.2017

Naše jednotka byla povolána v 18:25 k likvidaci obtížného hmyzu, zde sršního hnízda v obci Proseč pod Ještědem. Jednotce se díky speciálnímu vybavení podařilo sršně úspěšně odstranit z obydleného objektu. Foto ze zásahu na Google.

 

10.7.2017

Obdrželi jsme děkovný dopis od pořadatele Svatojánské pouti a jsme velmi potěšeni, že naše odvedená práce byla užitečná a ku prospěchu věci.

podekovani.jpg

 

25.6.2017

Hned druhý den se hasiči SDH Proseč účastnili Svatojánské poutě jako požární hlídka a řídili bezpečnost provozu na lesních cestách. Akce se konala již druhým rokem a opět přišlo mnoho návštěvníků a nadšenců historie. Hojnost pití a dobrého jídla, dobrá nálada, lidé ve staročeských krojích a oblecích, koně, ovce a kozy, rukodělné výrobky a činnosti z dob minulých, to vše bylo k vidění na louce vedle hostince U Šámalů. Ve 14:00 proběhla mše pod širým nebem. Na "kopci" vystoupil také nezapomenutelný folklórní soubor Horaček. Pouť se koná v tradičním slova smyslu, bez "moderen" typu kolotočů a prodeje nepůvodního typu zboží. Foto k shlédnutí na Google fotky.

 

24.6.2017

Dnes od 15:00 pořádala obec dětský den v areálu Boroviček. Počasí přálo, byl skutečně letní krásný horký den. Pro děti byly připraveny různé soutěže. Hasiči pro děti připravili možnost si na "vlastní kůži" vyzkoušet záchranu osob (plyšáků) v zakouřeném objektu. Dětem se atrakce velmi líbila. Fotografie ke shlédnutí na Google fotky.

 

20.5.2017

Hasiči se dnes zúčastnili okrskové soutěže v Českém Dubu na tzv. Šibeničním vrchu. Závodilo se ve dvou disciplínách. Štafeta a požární útok. Naši borci se umístili na velmi hezkém čtvrtém místě. Fotodokumentace zde.

 

6.5.2017

Dnes hasiči započali přípravu na okrskovou soutěž v Českém Dubu. Obrázky z cvičení je možné zhlédnout zde.

 

30.4.2017

Dnes proběhlo pálení čarodějnic, vatra byla zapálena, oheň pod kontrolou. Děti se bavily, bylo pro ně připraveno mnoho atrakcí a soutěží. Studené a především teplé nápoje přišli vhod, k dispozici bylo i malé ohniště určené pro opékání špekáčků a klobás. Počasí se celkem vydařilo, ovšem večer byl chladný. Fotografie z průběhu konání.

 

29.4.2017

Zítra 30.dubna 2017 od 17:00 hod. proběhne pálení čarodějnic na obvyklém místě za podpory našeho SDH. Všichni jsou zváni, občerstvení zajištěno. Hezké počasí objednáno. Smějící se

 

23.4.2017

Dnes v neděli od 18:00 proběhla schůze SDH, hlavním tématem bylo pořádání pálení čarodějnic, dále proběhlo školení ohledně zdravovědy a poskytování první pomoci.

 

22.4.2017

Dnes v sobotu od 17:00 proběhlo školení obsluhy motorových pil. Toto školení se vztahuje na elektrické, benzínové motorové pily, dále rozbrušovací pily (elektrické a benzinové) a fukary na hmyz. 

 

6.3.2017

Zástupci SDH Proseč pod Ještědem předali malý dárek (dárkový koš plný dobrot) starostovi SDH Jiřímu Prskavcovi k jeho kulatým narozeninám. Přejeme našemu starostovi SDH vše nejlepší do dalších let.

Předávání daru starostovi SDH

Starosta SDH narozeniny

 

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

 
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka

INFO PRO ČLENY

Trubte na poplach!!!

 
Hasiči zvukem a obrazem

Hasiči SDH Proseč p/J na youtube

Hasiči SDH Proseč p/J na rajčeti


« Přijmeme do sboru nové dobrovolné hasiče, zájemci, pište nezávazně pro informace na email: hasici.prosec@seznam.cz »

INFO PRO OBČANY

EVIDENCE PÁLENÍ

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru. Pro ohlášení klikněte na obrázek níže.

Zdroj: http://www.hzslk.cz

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

150 - hasiči

158 - policie

155 - záchranka

112 - tísňová linka